Malba akrylem a olejem pro začátečníky a mírně pokročilé s vynikajícím malířem Mg.A. Petrem Lorenzem

Kurz je zaměřen na zvládnutí techniky malby akrylem a olejem. U kurzu se předpokládá, že účastník  má za sebou minimálně základy  kresby, která je pro malbu nezbytná, při rozvrhování kompozice a skicování.

Nejdříve se seznámíme se specifiky zmíněných technik, s vhodnými  materiály a pomůckami pro malbu.

Řekneme si i něco o vývoji malby – konfrontace starých témat historie s novými.    Naučíme se  správně dívat-vnímat celek i detail při zachycování světa kolem nás, seznámíme se se základními pravidly ve využívání barvy( barevný kontrast, primární x sekundární barvy x doplňkové barvy, aj.) s úlohou barvy  v tvorbě objemu těles, perspektivou aj. Naučíme se sestavovat barevnou kompozici, vysvětlíme si význam funkce barvy v působení na člověka atd.

Abychom lépe pochopili barevné přechody-začneme nejdříve s monochromní malbou-tedy jen černá a bílá v zátiší. Posléze budeme pokračovat přesnou replikou vybraného díla, proto, abychom se maximálně dokázali přiblížit odstínu barvy v obraze. Následně nás pak již čekají různá zátiší, zvětšené přírodniny, detaily, zvířecí a rostlinné motivy apod. Pokud nám čas dovolí,  zkusíme i  zjednodušenou abstrakci, v níž si můžeme pohrát se strukturou. Po osvojení si základů malby akrylem a olejem na společných tématech, se pak již každý může rozhodnout pro techniku, která je mu bližší a bude se zdokonalovat již pouze v ní.

Termín: Úterý začátečníci a mírně pokr. 16.30 – 18.30 hod.

                                 mírně až středně pokr. 19:00 – 21:00 hod. 

14 setkání (1x týden – 120 min.)

Lektor: Mg.A. Petr Lorenz

Začínáme 28.1.2020 !

Cena: 3850 Kč/pol.(14 x 120 min. – 137Kč/60 min.)  (V ceně : na skici tužka, guma, papír, lektorné, káva, čaj,  v rámci ateliéru erární štětce-barvy, plátno nebo podklad.desky, speciální štětce si nosí každý sám. )

Místo konání:  Úvoz 427/59b, Brno – Veveří, 60200( ve vnitrobloku z druhé str.Helia sportu)